CASE STUDY: Centralizacja działań logistycznych w firmie handlowej, przenoszenie magazynu wraz z jego rozbudową oraz likwidacją magazynów lokalnych czy też automatyzacja procesów magazynowych w ramach działań operacyjnych firmy handlowej. W zakresie transportu omówimy możliwości doboru odpowiednich narzędzi transportowo-operacyjnych w zależności od skali działania i doboru partnera: operator, niezależna firma transportowa czy sprawna spedycja – odpowiednie dostosowanie własnych działań operacyjnych pozwoli na usprawnienia procesowe, kosztowe oraz czynią pracę bardziej przewidywalną a większość ludzi lubi przewidywalne sytuacje.
CASE STUDY: Wdrożenie S&OP pod lupą - firmy produkcyjnej B2B.
CASE STUDY: zamknięcie dwóch fabryk w Europie i przeniesienie produkcji. Utworzenie centralnego magazynu i outsourcing logistyki. Przeniesienie działów wsparcia z poszczególnych krajów do Centrum serwisowego. Wdrożenie ERP SAP.
CASE STUDY: Projekt wdrożenia usprawnienia procesów planowania produkcji w którym założone i osiągnięte zostały wymierne efekty. Prelegenci odniosą się do wybranych celów biznesowych takich jak np. skrócenie LT dla zamówień o x procent ( np. z 4 do 5 dni ) skrócenie LT dla zamówień magazynowych w eksporcie o 15% przy utrzymaniu wysokiej, ściśle określonej, dostępności produktów do sprzedaży, zdolność do utrzymania 100% realizacji w terminie zleceń dla wybranych grup produktów pomimo zmieniających się zamówień od Klientów i stałemu ograniczaniu zapasu magazynowego dla tych produktów, zdolność do utrzymania jako standard realizacji ilościowej zamówień klientów na poziomie >x%, utrzymanie zdolności realizacji pilnych zleceń klienta z możliwością podania rzeczywistego terminu realizacji zlecenia z pewnością bliską 100%, zmniejszenie zapasu surowców poprzez zmianę sposobu ich zamawiania pod konkretne daty wg harmonogramu zamiast podejścia „cały surowiec dostępny na koniec tygodnia poprzedzającego tydzień produkcji”