Firmy rodzinne w drodze budowania wielopokoleniowych przedsięwzięć rodzinnych – SUKCESJA, programy motywacyjne, FUZJE I PRZEJĘCIA

Start date:
18.09.2020
End date:
18.09.2020

Description


Świadomość firm rodzinnych w obszarze sukcesji, ekspansji krajowej i zagranicznej, jak również budowania wielopokoleniowości przedsiębiorstw jest niezbędna do podejmowania strategicznych kroków w rozwoju i funkcjonowaniu.

Firmy rodzinne borykają się jak każda inna firma z kryzysem wywołanym COVID 19, ale i stałymi i niezmiennymi wyzwaniami związanymi z sukcesją i utrzymaniem ładu rodzinno-biznesowego.

Sukcesja najprościej mówiąc jest przekazaniem prowadzenia firmy i jej własności w ręce kolejnego pokolenia. Jednak każdy przypadek jest inny, nie zawsze jest sukcesor, nie zawsze ma kompetencje i umiejętności. Dlatego sukcesja może się okazać skomplikowanym procesem, który wymaga świadomości co do możliwych rozwiązań prawnych. 

Nasze szkolenie jest taką dawką wiedzy od ekspertów- praktyków tego zakresu, jesteśmy najlepszym źródłem tej wiedzy. Zainteresowanie sukcesorów, jak i nestorów wiedzą na temat rozwiązań prawnych w procesie rozwoju przedsiębiorstw jest duże, a nasze szkolenie jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Cel:
Podnosimy świadomość w czasach sukcesji przedsiębiorstw powstałych w latach przełomu. Dziś po 30 latach od powstania tych firm, nadchodzi czas na zmianę pokoleniową, która stała się zagadnieniem nie do pominięcia w życiu i rozwoju firm rodzinnych.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat prawnych rozwiązań wyzwania, jakim dziś jest sukcesja w firmach rodzinnych. 

Korzyści:
Uczestnicy szkolenia:
•    zdobędą wiedzę na temat procesu sukcesji w firmach rodzinnych,
•    poznają alternatywne możliwości przeprowadzenie procesu sukcesyjnego, będącego również potencjalnie krokiem w rozwoju firmy. 
•    uzyskają wiedzę na temat tego, jak zatrzymać w firmie kluczowych menadżerów i zmotywować do efektywnego działania sukcesorów. 
Zagadnienia poruszane w szkoleniu przeprowadzą uczestników przez klasyczny model sukcesji – z rąk nestora w ręce sukcesora, jak również wskażą alternatywne rozwiązania w przypadku braku sukcesorów posiadających umiejętności do zarządzania przedsiębiorstwem.

Na szkolenie zapraszamy:
•    Właścicieli firm, wspólników
•    Sukcesorów i nestorów firm rodzinnych
•    Zarząd i radę nadzorczą firm prywatnych
•    Kadrę menadżerską

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy webinarowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszę wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat, materiały w wersji elektronicznej oraz dostęp do nagranego szkolenia.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
 

Invited by

Agnieszka Spychała