RODO – jak uchronić się przed karami?

Start date:
27.01.2021
End date:
27.01.2021

Description

Kary finansowe RODO to fakt. Błędna interpretacja przepisów może sporo kosztować, dlatego lepiej upewnić się, czy wszystkie operacje na danych osobowych przebiegają właściwie, również i teraz – w czasie pandemii.

Szkolenie obejmuje kompleksowe spojrzenie na ochronę danych osobowych w szczególnych czasach pandemii COVID-19. Eksperci w dziedzinie prawa pracy, ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa IT z kancelarii RK LEGAL, podzielą się wiedzą i praktyką dotyczącą zabezpieczenia danych. 

Celem szkolenia jest przybliżenie okoliczności, podstaw i wysokości kar nakładanych za naruszenia ochrony danych osobowych przez organy nadzorcze w Polsce i Europie oraz kwestie związane z bezpieczeństwem IT. Wskazanie specyfiki stosowania przepisów prawa w okresie pandemii oraz wskazanie na najważniejsze ryzyka związane z nowymi formami pracy i komunikacji.

Szkolenie pozwoli uzyskać uczestnikom praktyczne wskazówki z różnych obszarów związanych z ochroną danych, możliwe do wdrożenia bez większych kosztów w przypadku większości przedsiębiorców. 

Na szkolenie zapraszamy:
- osoby przetwarzające dane osobowe w organizacji
- administratorów danych osobowych
- przyszłych i aktualnych Inspektorów Ochrony Danych Osobowych
- dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony danych osobowych.

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszę wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia.

Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat, materiały w wersji elektronicznej oraz dostęp do nagranego szkolenia.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
 
 

Invited by

Agnieszka Spychała