Joint Venture w nieruchomościach

- kluczowe zagadnienia / wyzwania / najlepsze praktyki

Data rozpoczęcia:
26.02.2025
Data zakończenia:
26.02.2025

990 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 19 lutego

1 290 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 19 lutego


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Rafał Siemieniec

Associate Partner, Radca Prawny

Rafał posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym w zakresie projektów fuzji i przejęć, transakcji opartych na strukturze joint venture oraz transakcji dotyczących nieruchomości. Doradzał krajowym i zagranicznym inwestorom m. in. z sektora produkcyjnego, budowlanego, transportowego, motoryzacyjnego, usług płatniczych oraz spółkom z udziałem Skarbu Państwa przy realizacji projektów inwestycyjnych.

W swojej praktyce Rafał doradzał klientom przy transakcjach na udziałach (share deal) oraz majątku spółek kapitałowych (asset deal), a także we wspólnych przedsięwzięciach. Rafał ponadto reprezentował klientów w postępowaniach koncentracyjnych przed Prezesem UOKiK i nadzorował analizy stanu prawnego podmiotów gospodarczych i nieruchomości (due dilligence).

Rafał posiada również doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich zakładaniu, przekształceniach, likwidacji oraz przygotowywaniu dokumentów wewnętrznych.

Jest autorem publikacji z zakresu prawa nieruchomości.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent studiów podyplomowych na University of London na kierunku Commercial and Corporate Law. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z uznanymi kancelariami w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Paweł Siwiec

Adwokat, Senior Associate

Paweł Siwiec, Senior Associate w kancelarii MFW Fiałek posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa przy projektach transakcji fuzji i przejęć, due diligence, rynków kapitałowych oraz w ramach bieżącej obsługi korporacyjnej spółek.
Wspiera klientów na wszystkich etapach transakcji, w tym w ramach analiz prawnych due diligence, przygotowania i negocjowania dokumentów transakcyjnych, oraz czynności potransakcyjnych.
Paweł zajmuje się także prawem spółek, w tym przygotowywaniem umów i opinii prawnych, sporządzaniem dokumentów korporacyjnych oraz obsługą zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń.

Krzysztof Hejduk

Partner w KPT Doradcy Podatkowi Sp. z o.o.

Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa podatkowego.
Karierę zawodową rozpoczął w 1999 w dziale doradztwa podatkowego Deloitte. Od 2007 r. jest Partnerem w KPT Doradcy Podatkowi odpowiedzialnym za świadczenie kompleksowych usług w zakresie analiz due diligence oraz procesów połączeń i przekształceń.

Wojciech Kryński

Prezes Zarządu i jeden z założycieli firmy Ground Frost

W Ground Frost kieruje doradztwem księgowym w zakresie MSSF i US GAAP, modelowaniem finansowym oraz relacjami z kluczowymi klientami. Jest odpowiedzialny za kształtowanie polityk rachunkowości spółek giełdowych, bierze udział w tworzeniu umów posiadających później odzwierciedlenie w księgowości. Wojciech uczestniczy również w transakcjach przejęć i połączeń jednostek, w których kieruje wycenami, procesami badań przedinwestycyjnych oraz przygotowywaniem umów sprzedaży akcji (SPA).
Wojciech jest również specjalistą w zakresie wycen przedsiębiorstw i instrumentów finansowych. Pełnił rolę doradcy zespołu banków depozytariuszy przy Związku Banków Polskich w zakresie ustalania podejścia do wycen dokonywanych przez TFI.
Członek Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce oraz Business Valuation Institute UK
Wielokrotnie powoływany był do rad nadzorczych oraz komitetów audytu: w PKN Orlen (2017-2019), TFI MCI (2018-), PGS Software (2021-2022), Kredyt Inkaso TFI (2021-).