ESG w HR EDYCJA II

– odpowiedzialność społeczna biznesu w praktyce

Data rozpoczęcia:
29.01.2025
Data zakończenia:
29.01.2025

1 190 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 22 stycznia

1 290 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 22 stycznia


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Monika Smulewicz

Twórczyni i dyrektorka Eduwersum Collegium Rozwoju HR

Przewodniczka społeczności HR na Szpilkach®️, która zrzesza ponad 100 000 specjalistów i menedżerów HR. Wyznacza kierunki rozwoju branży HR, kadr i płac. Twórczyni i dyrektorka Eduwersum Collegium Rozwoju HR, w którym od 2018 roku swoje kwalifikacje podniosło ponad 30 tys. osób. Redaktor naczelna Magazynu HR na Szpilkach®️ — pisma, które wpływa na kształtowanie dyskursu w branży HR. Magazyn można znaleźć na półkach wszystkich znaczących salonów prasowych i księgarń.

„Sparingpartnerka biznesu”, wspiera liderki_ów w rozwoju i etycznym przywództwie. Jej osobiste podejście do edukacji i rozwoju w HR odzwierciedla głębokie zaangażowanie w podnoszenie standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

Bartosz Furtak

Founder @ SooCulture™ ESG, Social Impact, CSR, Sustainability Consultant

Twórca SooCulture™, w ramach którego łączy ze sobą świat HR ze światem zrównoważonego rozwoju. Pomagam organizacjom rozwijać ich relacje z pracownikami, klientami i otoczeniem w bardziej zrównoważony sposób.

Wspiera organizacje w budowaniu strategii w zakresie społecznym – dotyczących pracowników, współpracowników, relacji wewnętrznych, zewnętrznych czy klientów, m.in.:
• warunków pracy i płac,
• work-life balance,
• równości płci,
• szkoleń i rozwoju,
• integracji osób z niepełnosprawnościami,
• różnorodności, włączania, równości (DEIB),
• dialogu z pracownikami i klientami,
• kultury i wartości organizacyjnych,
• współpracy z organizacjami pozarządowymi,
• wpływu na społeczności lokalne,
• edukacji i włączania pracowników w działania zrównoważonego rozwoju,
• wdrażania polityk równościowych, antydyskryminacyjnych, antymobbingowych czy ochrony sygnalistów.

Wspiera firmy w przygotowaniach do raportowania zrównoważonego rozwoju (ESG), zrozumieniu i wdrożeniu ESRS oraz innych, wartościowych i adekwatnych wskaźników. Prowadzi procesy mapowania interesariuszy, oceny gotowości do raportowania, analizy podwójnej istotności, budowania zespołów zrównoważonego rozwoju, współpracy między jednostkami, integracji strategii zrównoważonego rozwoju ze strategią biznesową, realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i wiele innych.

Wśród jego klientów znajdują się firmy z sektorów FMCG, IT, Retail, Produkcyjne, Bankowość, Finanse, Produktowe, BPO/SSC czy start-upy.

Prowadzi kursy, wykłady i szkolenia na uczelniach (m.in. Akademii Leona Koźmińskiego), w ramach Szkoły ESG Krajowej Izby Gospodarczej oraz wieloma innymi partnerami, w tym z trzeciego sektora.

“Po godzinach” twórca SooCulture™Talks – podcastu o zrównoważonym rozwoju w HR, dostępnego na Spotify, Apple Podcasts i YouTube oraz w formie Webinarów Live na LinkedIn.

Agnieszka Matłoka

ESG Strategy & Reporting SooCulture

Doświadczenie w zakresie przygotowania strategii, operacjonalizacji strategii, rozwiązań, programów w obszarze ESG, zwłaszcza kwestii społecznych z uwzględnieniem trendów demograficznych. Doradczyni zarządów spółek opracowujących strategie biznesowe oraz strategie ESG w ramach części Social i Governance.
Realizacja warsztatów analizy podwójnej istotności – przegląd wpływów, ryzyk i szans w obszarze HR, Procurement, Compliance, Marketing i Produkt, CSR i Komunikacja oraz w ramach obszaru Dotknięte społeczności.
Współautorka wytycznych raportowania kwestii społecznych w ramach publikacji „Wytyczne do raportowania ESG - Przewodnik dla spółek” oraz badań realizowanych z Giełdą Papierów Wartościowych „Pracownik i jego rodzina: nowe spojrzenie na „S” w ESG” w 2022 roku.
Prelegentka Akademii ESG realizowanej z Krajową Izbą Gospodarczą, wykładowczyni na studiach podyplomowych SGH.

Kamila Wosińska

Ekspertka ESG/CSR

Karolina Janowska

Manager Employee Engagement & DEI Castorama Polska Sp. z o.o.

Socjolożka, Psycholożka Społeczna, Certyfikowana Liderka Zmiany na rzecz Neurokultury. Absolwentka Studiów Podyplomowych „Neuroróżnorodność w miejscu pracy” na SWPS. Pasjonatka Diversity Equity Inclusion. Edukatorka i działaczka na rzecz budowania inkluzywnej kultury w biznesie.
W Castorama Polska odpowiedzialna za wzmacnianie zaangażowania pracowników i budowanie kultury inkluzywnej.

Magdalena Warzybok

Talent & Transformation Consulting Leader w Mercer