Strategia ESG

- budowanie i wdrażanie skutecznej strategii

Data rozpoczęcia:
13.03.2025
Data zakończenia:
13.03.2025

1 190 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 3 marca

1 290 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 3 marca


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

dr Daniel Kiewra

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Ekonomista i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie analiz finansowych i strategicznych. Współautor publikacji dla polskich i europejskich partnerów społecznych związanych z polityką przemysłową, rynkiem pracy i dialogiem społecznym.

Ekspert od polityk transformacji energetycznej (w tym sprawiedliwej transformacji), strategii klimatycznych i dekarbonizacji przemysłu oraz zrównoważonego rozwoju. Uczestnik licznych projektów (w tym badawczych) realizowanych we współpracy z: administracją publiczną na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, sektorem prywatnym, stowarzyszeniami biznesowymi, partnerami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi i filantropijnymi.

Absolwent i były wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.

Monika Michalska

Ekspert ds. ESG Nationale-Nederlanden Polska

Pracuje jako Ekspertka ds. ESG w Nationale-Nederlanden. Posiada doświadczenie w doradztwie w zakresie raportowania ESG, w tym zgodności z regulacjami takimi jak CSRD, SFDR, Taksonomią, TCFD i powiązanymi. Prowadziła projekty raportowania zrównoważonego rozwoju dla firm z branży wydobywczej, budowlanej, kosmetycznej czy odlewniczej. Prowadziła szkolenia ESG dla grup początkujących oraz Zarządów spółek w zakresie obowiązków wynikających z regulacji związanych z ESG oraz sposobów ich wdrażania w organizacji. Specjalizuje się w odpowiedzialnej komunikacji działań ESG, analizie danych, ESG compliance. Posiada doświadczenie w branży inżynieryjnej i środowiskowej, które umożliwiło sprawne poruszanie się w ustawodawstwie krajowym i międzynarodowym.
Ekspertka Climate Leadership, członkini Polish Green Building Council, Polskiego Stowarzyszenia PR, Rady Zielonego Biznesu.

Piotr Glen

Kierownik Zespołu Zrównoważonego Rozwoju i ESG, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Agnieszka Matłoka

ESG Strategy & Reporting SooCulture

Doświadczenie w zakresie przygotowania strategii, operacjonalizacji strategii, rozwiązań, programów w obszarze ESG, zwłaszcza kwestii społecznych z uwzględnieniem trendów demograficznych. Doradczyni zarządów spółek opracowujących strategie biznesowe oraz strategie ESG w ramach części Social i Governance.
Realizacja warsztatów analizy podwójnej istotności – przegląd wpływów, ryzyk i szans w obszarze HR, Procurement, Compliance, Marketing i Produkt, CSR i Komunikacja oraz w ramach obszaru Dotknięte społeczności.
Współautorka wytycznych raportowania kwestii społecznych w ramach publikacji „Wytyczne do raportowania ESG - Przewodnik dla spółek” oraz badań realizowanych z Giełdą Papierów Wartościowych „Pracownik i jego rodzina: nowe spojrzenie na „S” w ESG” w 2022 roku.
Prelegentka Akademii ESG realizowanej z Krajową Izbą Gospodarczą, wykładowczyni na studiach podyplomowych SGH.