WDRAŻANIE PROJEKTÓW R&D W PRAKTYCE

Najciekawsze case studies z polskiego rynku + 2 sesje ćwiczeniowe

Data rozpoczęcia:
08.02.2017
Data zakończenia:
09.02.2017

Prelegenci

Bartosz Brosowski

Master Black Belt, Lean Six Sigma Solutions

Zajmuje się filozofią Lean Six Sigma od 1999 roku, rozpoczynając współpracę z koncernem General Electric w obszarze finansów. Przechodząc wszystkie szczeble edukacji w zakresie programu optymalizacji procesów Six Sigma i Lean management, po realizacji strategicznych projektów przynoszących firmie określone korzyści finansowe i szanse rozwoju, w roku 2004 uzyskał certyfikat Master Black Belta. Dzięki licznym szkoleniom zagranicznym i bogatej wiedzy praktycznej, osiągnął liczne międzynarodowe certyfikaty metodologii Lean Six Sigma, Project Management i Work-Out. Jako Project Leader prowadził około 60 strategicznych projektów przynoszących 11,47 mln $ zysku w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jako trener przeszkolił ponad 500 Process Managerów, 400 Green Beltów i 200 Black Beltów oraz 200 Project Managerów i Lead Facilitatorów, co zaowocowało licznymi certyfikacjami. Realizując strategię rozwoju programu Lean Six Sigma w GE Capital, zdobył wiele nagród za udane wdrożenia projektów i całych metodologii. Implementował całościowe programy Project Management Office, odpowiadając za zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemu zarządzania portfelem projektów. Jest twórcą strategii wdrożenia i rozwoju metodologii Lean Six Sigma w wielu firmach różnych branż i sektorów. Silnie współpracuje z branżą BPO i SSC w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów. Regularnie wspiera PMI Poland Chapter jako wykładowca.

Magdalena Cichocka-Fronc

Senior Innovation Manager, Grupa Żywiec

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na wydziale Zarządzania i Marketingu, studiowała również na Uniwersytecie w Princeton i Centenary College w USA. Od roku 2000 związana z Grupą Żywiec. Zarządzała markami lokalnymi i międzynarodowymi. Brała udział w międzynarodowych projektach, w tym projekcie wizerunkowym dla marki Heineken w Ameryce Południowej w Rio da Janeiro. Doświadczenie gromadziła wypracowując strategie dla marek, odpowiadając za wdrożenie tych strategii w komunikacji i kanałach sprzedaży, a także wdrażając innowacje produktowe i opakowaniowe. Wprowadziła na rynek Warkę Radler (mix piwa z lemoniadą), obecnie lidera kategorii z 60% udziałem w rynku. Obecnie odpowiada za Innowacje w Grupie Żywiec. Do jej obowiązków należą identyfikacja nowych możliwości i luk w portfolio firmy; śledzenie trendów rynkowych i rozpoznawanie oczekiwań klientów, a także prowadzenie projektów innowacyjnych i zarządzanie zespołami Cross-Funkcyjnymi. Opowiada za opracowywanie planów biznesowych dla proponowanych projektów innowacyjnych.

Adam Dawidziuk

Członek Zarządu 7bulls.com Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Manager działający na rynku nowych technologii, zajmujący się tworzeniem i wprowadzaniem na rynek nowych produktów, rozwiązań i firm. Specjalizuje się w tworzeniu i unowocześnianiu procesów biznesowych z wykorzystaniem technologii IT. Autor licznych artykułów, materiałów szkoleniowych i felietonów poświęconych systemom sieciowym (Unix, Linux) oraz zarządzaniu i dobrym praktykom w projektach IT oraz wykorzystywaniem systemów IT.
W latach 2002-2007 prezes zarządu 7bulls.com Sp. z o.o. Od 2007 do 2012 roku na stanowisku dyrektora ds. dekoderów w firmie Cyfrowy Polsat S.A. Od stycznia 2012 członek zarządu 7bulls.com Sp. z o.o.

Igor Korczagin

R&D Director, PCC Rokita

dr inż. Igor Korczagin jest Dyrektorem ds. Badań i Rozwoju w PCC Rokita S.A. Doświadczenie we wdrażaniu wyników badań i kierowaniem projektami zdobywał pracując w centralnych laboratoriach badawczych koncernu ICI oraz Akzo Nobel, gdzie zarządzał międzynarodowym zespołem chemików w laboratoriach w Polsce, Wlk. Brytanii i Francji. Pełnił także funkcje Dyrektora R&D oraz Członka Zarządu w firmie Selena Labs. Jest absolwentem Downside School (Wielka Brytania) oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Doktorat z chemii polimerów obronił na Uniwersytecie Twente w Holandii.

Rafał Łunio

Dyrektor Działu R&D, Polpharma

Jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Gdańsku. W latach 2003 – 2008 pracował jako nauczyciel akademicki w Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Równocześnie prowadził badania w ramach pracy doktorskiej we współpracy z ZF Polpharma SA. Pan Rafał od początku swojej kariery zawodowej związany jest z ZF Polpharma SA. Po uzyskaniu stopnia naukowego doktora nauk farmaceutycznych rozpoczął prace w Departamencie Badań i Rozwoju w ZF Polpharma SA. Obecnie jest Szefem Globalnego Działu Preformulacji i Spraw Naukowych R&D, pełniąc także obowiązki Dyrektora R&D. Kierowany przez Pana Rafała Dział jest globalnym centrum preformulacyjnym departamentów R&D spółek Grupy Polpharma. Obszarami specjalizacji Rafała Łunio są obszar badań i rozwoju, preformulacja, technologia postaci leku, a także analiza farmaceutyczna z elementami biofarmacji.

Łukasz Pyzioł

Dyrektor Działu Nauki, Badań i Rozwoju Orkla Care S.A.

Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej i Biznesu w biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim przy Jagiellońskim Centrum Innowacji. Od 2004 r pracuje w działach badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw kosmetycznych. Od 2011 r. Dyrektor Działu Nauki Badań i Rozwoju Cederroth Polska, obecnie Orkla Care S.A. właściciela marek kosmetycznych DERMIKA, SORAYA oraz dystrybutora produktów dla rynku aptecznego. W pracy zawodowej skupiony na zarządzaniu zespołami odpowiadającymi za prace B+R, bezpieczeństwo i zgodność z bieżącymi wymogami prawnymi oraz za NPD i współpracę z Działem marketingu. Pracował nad łączeniem działów R&D, synergiami korporacyjnymi w zakresie B+R w obliczu akwizycji przedsiębiorstw i usprawnieniem procesów wdrożeniowych. Za największe wyzwanie współczesnego lidera w obszarze B+R uważa zarządzanie zmianą… w pędzącym świecie.